Siła jest kobietą

gru 30 2019

Siła jest kobietą

Nieuchronnie zbliża się Nowy Rok. To czas podsumowań tego co się wydarzyło i planowanie przyszłości. Pod koniec roku wiele osób zaczyna myśleć o swoich celach na przyszły rok i postanowieniach noworocznych. Zastanawiamy się co możemy zrobić i zrealizować, aby osiągnąć więcej niż w mijającym roku. Jak możemy poprawić siebie i jakość swojego życia. Czy Ty również myślisz o postanowieniach noworocznych? Czy spisujesz na kartce swoje nowe cele i określasz w czasie kiedy je zrealizujesz? Brak konsekwencji w realizacji takich planów wpływa na nasz obraz siebie samego, obniża zaufanie do swoich możliwości. Kochani, nie dajmy się zwariować! Każdy ma swoje ukryte marzenia, jedni realizują je szybciej, a inni wolniej. A może w roku 2020 po prostu doceń siebie? Może w tym nowym roku spójrz na siebie z dużą dawką czułości i akceptacji, przytul siebie w myślach i doceń.

Siła jest kobietą. Dla mnie silna kobieta to kobieta niezależna, jednocześnie niebojąca się uczuć i wrażliwości, znająca swoje zalety, wartości, ale i największe ukryte słabości. Silna kobieta to taka, która popełnia błędy, ale zamiast po nich rezygnować, wyciąga z nich cenne wnioski i brnie dalej. Najważniejsze… Nie podkopuje dołków pod innymi kobietami, tylko motywuje i ciągnie je za sobą w górę… Nie ma co siebie nawzajem porównywać, bo niezależnie od etapu życia, wieku, przeżyć, rasy, stanu materialnego, wszystkie mamy jedną cechę- jesteśmy stworzone do wielkich rzeczy, bo siła jest kobietą. Może jesteś studentką przed sesją i nie wierzysz we własne siły, może jesteś samotną matką, może aktywną kobietą spełniającą się zawodowo, ale z problemami osobistymi. Może jesteś cudowną mamą, ale wybrałaś życie rodzinne, a nie własny rozwój. A może nie masz dzieci? W każdej z nas drzemie ogromna moc. Nie musisz wypełniać mnóstwa warunków, żeby pochwalić siebie. Twoje życie to Twój wybór. Nowy rok może być przedłużeniem starego, może nie zmienić się dużo. Nie powinno wpływać to na Twój obraz samej siebie.

Abraham H. Masłow napisał pracę zatytułowaną teoria motywacji człowieka, w której sformułował tezę, że wszyscy mamy pewne potrzeby tworzące hierarchię. Potrzeba fizjologiczna, poczucia bezpieczeństwa, przynależności, samorealizacja. Może, żeby docenić bardziej siebie potrzebujesz tylko przemyśleć i ulepszyć jedną z nich? Mając świadomość samej siebie, możemy lepiej kształtować decyzje tak, aby uzyskać lepsze wyniki. Przeczytałam ostatnio wspaniałą książkę pt. „Jestem” Magdaleny Olech. Gorąco polecam, bo została opisania w niej historia 9 wyjątkowych kobiet, może wśród nich znajdziesz siebie? Parafrazując za autorką: Jesteś ważna, jesteś dobra, jesteś piękna.

W 2020 roku życzę Ci energii do odkrywania samej siebie, żebyś mogła zobaczyć jak niesamowita naprawdę jesteś. Masz siły więcej, niż mogłabyś sobie wyobrazić! 2020 rok to Twój rok-rozwiń swoje skrzydła!

0 Comments
Share Post
No Comments

Post a Comment

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin