Rosyjska dusza-teatr

lis 18 2019

Rosyjska dusza-teatr

W ubiegłą sobotę obejrzałam fascynujący spektakl pod tytułem „Podwójne życie Weroniki” wystawiony w Teatrze Andersena w Centrum Spotkania Kultur. Gorąco Ci polecam jeśli jesteś z Lublina lub w najbliższym czasie będziesz w naszym mieście. Podwójne życie Weroniki znamy głównie z dużego ekranu, ale spektakl teatralny to możliwość spotkania się z własnymi emocjami i subiektywnym odbiorem. Zainspirował mnie sobotni spektakl, bo w każdym z nas drzemie „Weronika”. Nie istotne czy jesteś płci męskiej czy damskiej, każdy z nas toczy wewnętrzną grę przeciwieństw i jedności. Czy wybierając normalność nie tracimy czegoś ważnego z oczu, goniąc za swoimi marzeniami? Czy iść za celem powołania? Czy wybrać „święty spokój”? Dzisiejszy wpis jest próbą zachęcenia Ciebie, żebyś wykorzystał swój potencjał. Jak to zrobić? Poniżej spróbuję Ci przedstawić moich 5 sposobów.

  1. Pozbądź się destrukcyjnego myślenia. Większość Twoich negatywnych emocji, które Cię blokują i utrudniają pełnię szczęścia w życiu zawodowym i osobistym wynika z negatywnego nastawienia. Nie narzekaj! Myśli są chwilą, zauważ większość „czarnych scenariuszy” nie sprawdza się. Nikt za Ciebie nie zmieni sytuacji, pracy czy zawodu tylko TY jesteś za to odpowiedzialny/ a.
  2. Jeżeli czujesz się nieszczęśliwa w obecnej pracy lub sytuacji osobistej zmień to. Opracuj plan, przeanalizuj logicznie i zacznij działać. Małe kroki przybliżają do celu. Każdy z nas posiada „dwie Weroniki”, jedna mówi tak a druga nie.
  3. Strachowi powiedz STOP! Każdy z nas się boi. Różnica polega tylko na tym jak na to reagujemy. Najważniejsza jest akceptacja i próba opanowania swoich emocji. Wyjście z własnej strefy komfortu jest najtrudniejsze. Ale pierwszy krok należy do Ciebie.
  4. Pielęgnuj swój umysł. Wypełnij wizualizacją. Twoje szczęście, sukces zależy od Ciebie. Kluczem do całkowitego spełnienia jest wypełnienie umysłu myślami, słowami, obrazami i emocjami pasującymi do tego, jaką osobą chcesz być i jakie życie chcesz prowadzić.
  5. Żyj i niczego nie żałuj. Każdy z nas ma problemy, jedni obwieszczają całemu światu swoje rozżalenia, inni milczą i przeżywają zamknięci w swoim świecie. Na przeszłość nie mamy wpływu to już fakt. Z faktem nie polemizujemy. Przyszłość jeżeli jest dla nas problemem, znajdźmy sposób, żeby go rozwiązać. Najszczęśliwsi i najskuteczniejsi ludzie to tacy, którzy dokładnie wiedzą, jak wartości wyznają- w co wierzą i czego zawsze będą bronić. Zdefiniowanie kluczowych wartości to jedno z najważniejszych ćwiczeń. Wielu starożytnych filozofów, od Platona po Arystotelesa, zdefiniowało ważne wartości. Istnieją dziesiątki przekonań, które mogą stanowić fundament Twojego charakteru. Być może to one decydują o miejscu, w którym teraz jesteś.

Odpowiedz sobie sam/a czy jesteś Weronika, która spróbowała i podąża za marzeniami czy tą, która woli „święty spokój”

Jeżeli jesteś tutaj po raz kolejny, to znaczy, że trochę się już znamy i lubisz mnie czytać. Mam więc prośbę- poznajmy się, skomentuj wpis i porozmawiajmy ?

Jeżeli ten wpis Ci się spodobał i czujesz, że spodoba się Twoim znajomym-będę wdzięczna, jeśli udostępnisz go na Facebooku.

Miłego dnia kochani!

0 Comments
Share Post
No Comments

Post a Comment

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin