HIT KINOWY- „MAYDAY”

sty 13 2020

HIT KINOWY- „MAYDAY”

Teatr w moim życiu odgrywa ogromną rolę, cudownie raz na jakiś czas obejrzeć spektakl, pobyć w ciszy, w samotności ze swoimi myślami i z samą sobą. Doświadczyć emocji aktorów w teatrze. Zachęcałam Cię do obejrzenia spektaklu, o którym możesz przeczytać tutaj. W dzisiejszym wpisie chciałabym Cię zachęcić do obejrzenia komedii. Większość z nas ogląda filmy, nie każdy ma ochotę wybrać się do teatru lub po prostu nie lubi. Pracując jako tłumaczka często zwracam uwagę na głos lektora, dokonany przekład w formie ustnej i pisemnej. To również dzięki filmom uczę się nowych słów w języku rosyjskim. Język zmienia się.

Kino jest bliskie mojemu sercu jak teatr ? Lubię filmy kryminalne, dokumentalne, często wybieram komedie. Po pracy możemy czuć się przytłoczeni, zmęczeni i nic tak pozytywnie nie nastraja jak komedia. Ostatnio wszedł na ekrany film „Jak zostałem gangsterem” ciekawy pokazuje realia „świata przestępczego”, ale nie oczekuj niesamowitych wrażeń. Gorąco polecam komedię „Mayday”. Gdy zobaczyłam zwiastun i Piotra Adamczyka wiedziałam, że to może być świetna komedia. Główny bohater- Janek, posiada dwie żony i umiejętne lawiruje pomiędzy nimi. Do czasu, gdy pojawią się kłopoty i powstanie zagrożenie. Zwiastun zachęca.

W ubiegłym tygodniu postanowiłam wybrać się na seans wieczorny. Nie miałam dużych oczekiwań. Po całym dniu miałam ochotę na lekką komedię. Pomyślałam, zwiastun interesujący, obsada świetna -obejrzę. Uwierzcie dawno tak nie uśmiałam się. Moi kochani Piotr Adamczyk świetnie wykonuje swoją rolą, ale prawdziwy majstersztyk gry aktorskiej odbywa się w wykonaniu Adama Woronowicza. Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów. Piotr Adamczyk-mistrz logistyki i jego przyjaciel Adam Woronowicz. Oglądając komedię ciągle zastanawiałam się kiedy te dwie kobiety dowiedzą się o sobie? Film ciekawie trzyma w napięciu. Zakończenie fantastyczne, nie chcę zdradzać. Zaczęłam zastanawiać się, że przecież takich mężczyzn możemy spotkać na ulicy i jest ich mnóstwo. Niesamowita moc męskiej przyjaźni nie raz ich chroni. Ogromny podziw, że nie chorują na nadciśnienie czy inne schorzenia? Dosłownie mistrzowie organizacji czasu. Szukamy poradników jak zarządzać sobą w czasie?

Odbywamy szkolenia, a czy nie wystarcza jedna rozmowa z zapytaniem: „Stary jak Ty dajesz radę? Dwie kobiety?”

Jeżeli nie masz możliwości zadania takiego pytania, uzyskasz odpowiedź oglądając „Mayday”. Wybierzesz się?

Co ostatnio obejrzałaś/eś w kinie? Polecasz jakiś film?

1 Comment
Share Post
1 Comment
  • Leon
    Odpowiedz

    Może na „Komende” ?

    16 października 2020 at 00:10

Post a Comment

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin