Gadżety wspomagające pracę przy komputerze

lis 02 2020

Gadżety wspomagające pracę przy komputerze

Tekst w wersji audio. Podcast:

Kierunek zmian jest stały.

Rewolucja internetowa powoduje, że największą biznesową przewagę zapewnia innowacja.

Przez dekady model funkcjonowania większości pracowników pozostawał podobny.

„Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy”- powiedział kiedyś Steve Jobs.

Wskazówka biznesowa, którą możemy odnieść do wielu aspektów zarządzania karierą, także inwestycji w sprzęt elektroniczny.

Technologia w firmie pozwala zaoszczędzić czas przy powtarzalnych czynnościach, takich jak organizowanie spotkania.

Chmura daje elastyczność.

Z chmurą nieodłącznie związana jest mobilność, czyli możliwość pracy z każdego miejsca, w którym mamy dostęp do sieci.

W dzisiejszym wpisie chciałabym podpowiedzieć na jakie istotne szczegóły zwrócić uwagę, aby praca była szybsza, wydajniejsza i przyjemniejsza.

 • Filtr prywatyzujący

Przyklejamy do ekranu i nikt nie widzi co się na nim wyświetla. Niezwykle przydatny podczas spotkania w grupie lub w pociągu.

 • Klawiatura

Jeżeli dużo piszesz pomyśl o klawiaturze ergonomicznej. Pomaga odciążyć dłonie, nadgarstki i przedramiona.

 • Monitor

Jego górna krawędź może znajdować się nieco poniżej linii wzroku. Monitor powinien być oddalony od oczu mniej więcej na długość ramienia.

 • Myszka

Nie rezygnuj z niej, nawet pracując na laptopie. Bezprzewodowa ułatwia pracę, im mniej kabli w naszej przestrzeni biurowej tym lepiej?

 • Nawilżacz powietrza na USB

Szczególnie teraz w okresie jesiennym nasze drogi oddechowe narażone są na przesuszenia. Nawilżacz jest dyskretny, podręczny i wygodny.

Wystarczy trochę wody, olejek i gotowe! Bardzo szybko uzyskujemy optymalny poziom wilgotności powietrza.

 • Gadżety antystresowe

W obecnym okresie i towarzyszącej nam pracy zdalnej jesteśmy bardziej narażeni na stres . Najczęściej kojarzymy gadżety antystresowe z gumowymi piłkami. Okazuje się, że wybór jest o wiele większy. Ogromną popularnością cieszą się sprężyny kinetyczne, tablice szpilkowe, a także długopis antystresowy (typu odwróć i kliknij). Kiedy prowadzisz stresującą rozmowę przez telefon ten gadżet sprawdzi się doskonale!

 • Odkurzacz biurkowy

Urządzenie dla osób, które aby utrzymać pełną koncentrację w pracy potrzebują nieskazitelnego ładu i porządku. Obecnie odkurzacze dostępne są w różnych kolorach i zabawnych kształtach. Odkurzacz dedykowany jest dla smakoszy ciastek i przekąsek w pracy. Okruchy znikają w kilka sekund ?

 • Mini stepper pod biurko

Praca siedząca nie sprzyja naszemu kręgosłupowi ani sylwetce. Firma produkująca steppery wyszła naprzeciw sympatykom fitnessu. Dyskretny stepper pozwoli na ćwiczenia nawet podczas wykonywania obowiązków lub podczas przerwy w pracy.

 • Słuchawki i Nośniki danych z muzyką

Aby zwiększyć efektywność w pracy poleca się słuchanie muzyki. Oczywiście jeżeli tryb wykonywanych obowiązków nam na to pozwala. Zamiast radio spróbujmy włączyć ulubioną płytę, wszystko zależy od naszych preferencji. Muzyka zwalcza senność i poprawia naszą produktywność. Udowodniono, że kojące dźwięki płynącej wody czy wodospadu wpływają na szybsze reagowanie na otoczenie i przyswajanie.

Asortyment gadżetów wspomagających pracę zdalną stale powiększa się. Niektóre z nich są bardzo przydatne, a inne mniej.  Zdrowie i dobre samopoczucie pozwala zwiększyć efektywność w pracy.

Korzystacie z przedstawionych gadżetów ułatwiających pracę przy komputerze?

Uściski.

3 komentarze
Share Post
3 komentarze
 • LeoN
  Odpowiedz

  Witaj ponownie 🙂 Czy oby na pewno Kierunek zmian jest stały ?!
  Największą biznesową przewagę zapewnia innowacja oj nie ZAWSZE, ale napisałaś tu konkretnie – internetową.
  Jednakże wg kryterium obiektowego są produktowe, organizacyjne, społeczne, marketingowe i zasadniczo technologiczne na których jak widzę się skupiłaś.
  To zdanie mi się podoba 🙂 „Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy” OKi.
  Oszczędność czasu przy powtarzalnych czynnościach jest oczywista i nie tylko ze względu na wykorzystaną technologię lecz po prostu dobrą organizację pracy chyba , że to dosłownie miałaś na myśli pisząc min. o organizacji np. spotkania.
  Chmura i GIT – o był taki film, polski z Matuszakiem (proboszczem z Plebanii 🙂 dobry , a jak nie chmura to chociaż 'archiwizacja mailingowa’ danych, dokumentów – ja praktykuję to tak na szybko, może w trywialny sposób śląc sobie samemu maile na poziomie dwóch adresów by później coś znaleźć – taki 'uporządkowany’ bałagan.
  Filtr prywatyzujący, cóż stary gadżet lecz jakże skuteczny. Jednakże kiedyś pracownicy biurowi wykorzystywali również, jak nie więcej do op… dziś może podobnie, ale może cel uświęca środki – przeznaczenie, jak wymienione przez Ciebie na wstępie zasadne.
  Przyklejamy do ekranu i nikt nie widzi co się na nim wyświetla. Niezwykle przydatny podczas spotkania w grupie lub w pociągu.
  KMM; Klawiatura, Monitor, Myszka – cóż wygoda to komfort pracy , a przez to i efektywność oczywista niektórzy o tym zapominają i męczą się miesiącami, czy latami warto niektórym uzmysłowić, że proste rozwiązania najczęściej są najlepsze.
  Nawilżacz powietrza na USB, a takiego gadżetu nie widziałem 🙁 Hmm, znaczy na USB – pytanie na ile wydajny ?
  Gadżety antystresowe – Tu pełen odjazd widzę 🙂 skojarzenia mogą być różne ;nie mylić z zastosowaniami, chociaż fantazja ludzka nie ma ograniczeń.
  „Zdrowie i dobre samopoczucie pozwala zwiększyć efektywność w pracy” tu pełna zgoda i dodam jeszcze jednak, że Nic z ww. nie zastąpi pozytywnych i poniekąd częstych relacji i kontaktów międzyludzkich, tych towarzyskich poza pracą i w pracy oczywiście tych zawodowych z granicą dopuszczalnego luzu, etykiety itd. Zdaję sobie sprawę, że w obecnej sytuacji mamy 'pewne’ utrudnienia, ale nie zapominajmy o tym, bo wypadniemy z 'obiegu’ i tu.
  Choć chyba jestem 'jeszcze’ gadżeciarz, ale z tych komputerowych przedstawionych korzystam nie wielu, ale coś tam się używa tj. myszka, klawiatura – dodam lampkę , bo z wiatraczka i ergonomicznej podkładki pod myszkę już nie 😉 choć z tej ostatniej nie wymagającej zasilania bardzo długo.
  Oj dużo tych wątków związanych z nowościami, bliską przyszłością – podążaniem na przód, elektroniką i teraźniejszością. Choć może jestem futurystą i Przyjmuję, iż przyświeca Tobie życiowa maksyma „Jak nie idziesz do przodu to się cofasz” ? Lecz dziś właśnie może trzeba się zatrzymać, w sensie pozytywnym – nie za wszelką cenę zapieprzać , bo można wpaść ślepo i coś przegapić, fajnego ciekawego trochę wchodzę w nurt filozoficzny 😉 A może już nas nikt nie goni i twórzmy coś samemu, właśnie lepszego – dobra , dobra temat był o gadżetach i innowacyjności… A nie o tradycji, czy religii, kulturze i związkach lecz co może się okazać ostatnimi możliwymi by być, dla bycia w miarę stałe/ymi, stabilne powodujące poczucie 'innego’ bezpieczeństwa nieekonomicznego lecz właśnie emocjonalnego. Trzymam Mocno 🙂

  3 listopada 2020 at 18:06
 • LeoN
  Odpowiedz

  Wrażenie ów jest faktem , a ze względu na okoliczność i treści miałem wpierw trochę innego komentarza użyć 🙁 jednakże przez to dalej swą wnikliwością się podzieliłem jw. A gdzie jednak zawarłem też swą, daną pierwotną opinię 🙂 lub jak kto woli pogląd. Reasumując By jednak ów stabilność nie była 😉 jak to można by powiedzieć „Stabilizacja motyla, to szpilka”, TrzyMamy się…

  9 listopada 2020 at 19:48

Post a Comment

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin