Serial do nauki języka Кухня, Lucyfer, Ty. Ulubieńcy roku 2019.

sty 20 2020

Serial do nauki języka Кухня, Lucyfer, Ty. Ulubieńcy roku 2019.

Wybrałam dla Was rosyjski serial, który wg mnie jest godny polecenia, odbija poniekąd rosyjskie realia i jest przydatny w nauce języka rosyjskiego. I dwa seriale w języku angielskim. Proponowany przeze mnie serial rosyjski, nie będzie miał napisów. Oglądając, proponuję skupić się na kontekście i mowie niewerbalnej.

foto: sakh.tv

Кухня to rosyjski serial. Utrzymany jest w podobnym stylu jak serial Brooklyn Nine-Nine. Serial komediowy opowiada o francuskiej restauracji w Moskwie, gdzie pracują Rosjanie. Opowiada o perypetiach prywatnych i służbowych. Niesamowity humor, gra aktorów, wciągająca akcja i niespodzianka na końcu każdego odcinka – mały filozoficzny monolog. Serial podbił serca nawet najwybredniejszych sceptyków! Ma 6 sezonów. Na jeden sezon przypada ok 20 odcinków. To ponad 100 godzin oswajania się z językiem. Ten serial to także źródło ogromnej ilości potocznych zwrotów. Z całego serca polecam!  Do nauki rosyjskiego serial bardzo nadaje się. Nie jest dostępny w obcym języku. Dostępny na Youtube za darmo. Link tutaj

„Lucyfer” to serial, który cieszy się ogromną rzeszą fanów. Należę również do ich grona.

Autor: screen Instagram/officialtomellis

Lucyfer Morningstar porzuca piekło i postanawia rozpocząć nowe życie w Los Angeles. Piekielnie przystojny diabeł prowadzi luksusowy piano bar. Poznaje tam detektyw Chloe Decker, której nieoficjalnie pomaga rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne. Wykorzystuje przy tym swoją nieśmiertelność oraz inne nadprzyrodzone talenty. Serial wciąga jak chipsy. Zaczynasz jeść i sięgasz po kolejny kęs. Uważaj ten serial uzależnia. Dostępny na Netflixie.

„Ty” to serial z wątkiem dramatu. Opowiada o menedżerze księgarni, który zakochuje się w początkującej poetce. Z czasem jego miłość przeradza się w obsesję, zakochany mężczyzna likwiduje każdą przeszkodę mającą zaszkodzić ich relacji. Serial dostał 4 nominacje. Powstała kontynuacja, obecnie na Netflixie dostępny już Sezon 2.

To jest moja lista seriali, które – uważam – mogą spodobać się uczącym języka rosyjskiego i angielskiego. Jeżeli znacie te seriale to podzielcie się własną opinią. A może znacie inne seriale godne polecenia, to koniecznie napiszcie w komentarzu 🙂

0 Comments
Share Post
No Comments

Post a Comment

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin